US-NVR6038 "8 Kanal", 8 PoE Destekli, NVR Kayıt Cihazı

US-NVR6038 "8 Kanal", 8 PoE Destekli, NVR Kayıt Cihazı
Broşür US-NVR6038

Genel Özellikleri

Özel projeler için geliştirilmiş, 8Mp'e (4K) kadar IP kameraları destekleyen, 8 kanallı, 8 knl PoE çıkışlı, Onvif destekli, benzersiz özellikli ve uzun ömürlü NVR kayıt cihazıdır.

Avantajları

 • 8Mp(4K) çözünürlüğe kadar tüm IP kameraları destekler.
 • 8 knl PoE desteği ile kameralara besleme kablosu çekmeye gerek yoktur.
 • Bir hareket veya olay olduğunda video çekip Bulut'a (Dropbox veya Google Drive) veya FTP Server'a video olarak kaydederek yedekler.
 • "Saat Dilimleri", "Panaromik Dilim" ve "Akıllı Arama" gibi arama özellikleri ile geçmiş bir olayı kayıtlarda bulmak son derece kolaydır.
 • "Monitörde Olay Pencereleri" özelliği, özellikle kamera görüntülerini monitörden sürekli izleyen kişi veya güvenlik görevlileri için benzersizdir. Olaylar ekranda sürekli listelenir ve olay kayıtlarına sadece bir tık ile erişilir.
 • Başka bir DVR'a bağlı analog kamera görüntülerine erişmek ve bu görüntüleri hard diske kaydederek yedeklemek mümkündür.
 • “Onvif” desteklidir. Onvif’i destekleyen diğer tüm IP kameralarla uyumludur.
 • Sabit IP gerektirmeyen P2P desteği sayesinde modem ayarlarına gerek olmaksızın cep telefonu üzerinden kolayca erişilebilir. Kullanıcı yetkilendirme sistemi sayesinde farklı kişilere farklı yetkiler tanımlamak mümkündür.
 • CMS yazılımı tek ekranda 4×128=512 kamera izlenebilir, menülerine ve kayıtlara ulaşılabilir.
 • Kameralardan birinde bir hareket olduğunda veya alarm tetiklendiğinde resim çekerek kullanıcılara e-mail ile gönderir.
 • Anlık Playback özelliği ile diğer kanalların görüntüleri durdurulmadan istenilen kanal, 5 dakikaya kadar geri alınabilir.
 • System Checkup özelliği ile tüm arızalar merkezi olarak takip edilebilir (bu hizmet abonelik gerektirmektedir).

Kullanım Yerleri

8  adete kadar IP kameranın kullanılabileceği ofis, ev, fabrika gibi tüm uygulamalarda yıllar boyu güvenle kullanılır.

NVR Kayıt Cihazı
Model US-NVR6038 United Security, 8 knl PoE, H.265, 8 knl NVR Kayıt Cihazı
VİDEO / SES ÖZELLİKLERİ
Kamera (Kanal) Sayısı 8 Kanal.
Desteklediği Kamera Tipi 4k (8Mp) çözünürlüğe kadar IP kameraları destekler ve kaydeder. Buna ilaveten, network üzerinden, başka bir DVR'a bağlı analog kameraların görüntüsünü de çekebilir.
Onvif Protokol Desteği Evet. Onvif protokolünü destekleyen tüm IP kameralarla uyumludur.
PIR Dedektörlü Kamera Desteği Kamera üzerindeki PIR dedektörün (US-IPR2001 model kamerada olduğu gibi) insan hareketini algılaması durumunda istenilen kameranın kaydını başlatma, video çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) yedekleme, video çekip FTP Server'a yedekleme, resim çekip mail gönderme, resim çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) gönderme, resim çekip FTP server'a gönderme, sesli uyarı verme, görüntüyü tam ekran yapma gibi işlemler yapabilir.
PTZ Kamera Desteği PTZ kameraları dijital olarak (network üzerinden) kontrol eder.
Başka bir DVR veya NVR Kanalına Erişim ve Yedekleme Evet. Aynı networkte bulunan başka bir United Security DVR veya NVR'a bağlanarak o cihaza bağlı herhangi bir kamera görüntüsünü kendi ekranında gösterebilir, hard diskine kaydedebilir. Böylelikle bir kayıt cihazının kamera görüntüleri, aynı networkteki bu cihaz tarafından yedeklenmiş olur.
Video Akıllı Analiz Desteği Evet. Çizgi Geçme, Bölge Koruma, Obje Kontrol, Yüz Tanıma, Kişi Algılama ve Kişi Sayma gibi video analiz özelliklerini destekleyen IP kamera kullanıldığında, bu kameranın tüm video analiz özelliklerini destekler.
Ses Giriş/Çıkış Tüm sesli IP kameraları destekler / 1 Kanal Çıkış
Çift Yönlü Ses Hayır, desteklemiyor.
Ses Sıkıştırma Formatı G.711a
KAYIT / YEDEKLEME ÖZELLİKLERİ
Video Sıkıştırma Formatı H.265 - H.264
Bant Genişliği (Toplam) 80 Mbps
Kayıt Hızı / Çözünürlüğü 8Mp (4K) IP kameraları destekler ve kayıt yapabilir.
Dinamik Kayıt Özelliği (AMR - ETR) Evet. Hard diske sürekli ama daha uzun süreli kayıt yapmasını sağlar ve kayıt gün süresini uzatarak buyük avantaj sağlar. Herhangi bir kamera hareket algıladığında o kameranın bit hızı (bant genişliği), kayıt çözünürlüğü, kare hızı (FPS), video kodlama formatı vb değerler isteğe göre değişecek şekilde ayarlanabilir. Böylelikle hareket olmadığı zamanlarda sürekli kayıt yapar fakat hard diskte çok az yer tutar. Hareket olduğunda ise daha kaliteli görüntü kaydederek hem sürekli (7/24) kayıt yapar hem de kayıt süresini en verimli şekilde kullanarak kayıt gün süresini uzatır.
AnlıkResim Çekme Evet. Belirli aralıklarla veya hareket olduğunda resim çekerek hard diske kaydeder. Bu kayıtlar daha sonra peş peşe oynatılabilir. Dikkat: Ana Akış'ın 2Mp (1920x1080 piksel) olarak ayarlanması durumunda, çekilen Anlık Resim çözünürlüğü 2Mp olacaktır. Ancak Ana Akış'ın daha yüksek çözünürlükte olması durumunda çekilen Anlık Resim çözünürlüğü seçili olan Alt Akış çözünürlüğüne eşit olacaktır.
Buluta (Dropbox) Video Yedekleme Evet. Herhangi bir kamera hareket algıladığında, video analiz özelliklerinden biri tetiklendiğinde veya PIR dedektör insan algıladığında; video çekip Dropbox veya Google Drive hesabına göndererek videoyu yedekleyebilir. Bu özellik maksimum 2 kanal için geçerlidir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir ve buluta MP4, Avi veya RF formatında yedekleyebilir.
Buluta (Dropbox) Resim Gönderimi Evet. Herhangi bir kamera hareket algıladığında, video analiz özelliklerinden biri tetiklendiğinde veya PIR dedektör insan algıladığında; otomatik resim çekerek Dropbox veya Google Drive hesabına gönderebilir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir.
FTP Server'a Resim Gönderimi Hareket algıladığında resim çekerek FTP Server'a gönderebilir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir.
FTP Server'a Video Yedekleme Evet. Herhangi bir kamera hareket algıladığında veya herhangi bir PIR kamera insan algıladığında; video çekerek istenilen FTP Server'a göndererek videoyu yedekleyebilir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir.
Resim Çekip Mail ile Gönderim Evet. Kamera hareket algıladığında resim çekerek 3 faklı mail adresine gönderebilir. Bu özelliğin hangi gün ve saat aralıklarında etkin olacağı seçilebilir.
Kayıt Kilitleme Evet. Önemli kayıtların otomatik silinerek kaybolmasını önlemek için, istenilen kayıt dosyaları kilitlenebilir, böylelikle cihazın otomatik üzerine yazarak silinmesi engellenebilir.
System Checkup Teknolojisi Evet. Cihazın tüm teknik sağlığı merkezi olarak özel yazılım ile takip edilir.
Otomatik Kayıt Silme Süresi Evet. 1, 3, 7, 14, 30 ve 90 günden daha eski kayıtlar otomatik olarak silinebilir.
Manuel Kayıt Acil bir durumda tek tuşa basılarak istenilen kanalın kaydı başlatılabilir.
Yedekleme Formatı Cihaz üzerinden USB belleğe ve Network üzerinden bilgisayara AVI, RF ve MP4 formatlarında yedek alınabilir.
PLAYBACK OYNATMA ÖZELLİKLERİ
Playback Kanal Sayısı (aynı anda) Playback ekranında 8 kanalı birden playback yapabilir.
Playback Hızı Normal / Hızlı oynatım: x1- x16 Yavaş oynatım: x1/2 – x1/16
Anlık Playback Evet. Bölünmüş ekranda canlı görüntüler izlenirken istenilen kamera, olduğu karede Playback oynatılabilir ve o sırada diğer kameralar canlı gösterime devam eder.
Akıllı Arama (Playback) Evet. Playback görüntü içinde istenilen bir alan seçilebilir ve bu alanda olan hareketler peş peşe oynatılabilir. Böylelikle aranan olay çok kısa sürede bulunabilir.
Aranılan Kayıtları Çabuk Bulma (Farklı Saat Dilimleri ile) Evet. Aynı kameranın Playback görüntüsünü saat dilimlerine bölerek aranılan olayın kısa sürede bulunmasını sağlar.
Uzaktan Hızlı Playback Oynatımı Evet. Normal cihazlarda network üzerinden playback oynatımı oldukça yavaştır çünkü bu oynatım sırasında görüntü sadece hard diske kayıtlı Ana Akış olarak gelir. Halbuki United Security'nin bu cihazı hard diske hem Ana Akış hem de Alt Akış olarak kayıt yapabilir ve network üzerinden playback oynatılırken Alt Akış seçimi yapılarak son derece hızlı playback yapılabilir.
Ayraç Özelliği Evet. Herhangi bir canlı veya kayıtlı görüntü üzerinde istenilen an belirli bir isim ile kaydedilebilir, diğer bir ifade ile buraya bir ayraç konulabilir. isim verilerek bu an o isim altına kaydedilebilir. Daha sonra o olay verilen isim ile çağrılabilir.
USB Oynatma Evet. Cihazın USB portuna takılan bir USB belleğin içinde bulunan yedeklenmiş video dosyaları görülebilir ve bu dosyalar kayıt cihazına bağlı monitörde oynatılabilir.
Panoramik Dilim Evet. Kayıtları ay gün, saat ve dakika bazında aynı ekranda küçük resim dosyaları şeklinde göstererek aranan kayda erişimi çok kolaylaştırır.
HARD DİSK DESTEĞİ
HDD Adedi ve Kapasitesi 1 adet 6Tb (sadece güvenlik cihazları için üretilen hard diskler kullanınız)
HDD Kayıt Yedekleme Yok.
S.M.A.R.T. (SMART) Özelliği Evet. Cihaza bağlı hard disklerin tüm teknik detayları görülebilir, sıcaklığı izlenebilir ve hard disklerin teskleri yapılabilir.
ALARM / BİLDİRİM ÖZELLİKLERİ
Monitörde Videolu Olay Pencereleri Bir kameranın "Hareket Algılama", "Çizgi Geçme", "Kişi Algılama", "Yüz Algılama" ve benzeri uyarılar vermesi durumunda bunlar monitör ekranında küçük pencereler halinde listelenir ve bir tık ile ilgili video olay kaydına erişilebilir. Bu özellik, güvenlik kameralarının sürekli izleyen kişiler ve güvenlik görevlileri için benzersizdir. Hangi kamerada ne zaman hareket veya olay olduğu anında pencerede görülür ve olay kayıtları kolaylıkla seyredilir.
Alarm Sensör Giriş/Çıkış (I/O) Yok.
Hareket Algılama Özelliği Hareket algıladığında istenilen kameranın kaydını başlatma, video çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) yedekleme, video çekip FTP Server'a yedekleme, resim çekip mail gönderme, resim çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) gönderme, resim çekip FTP server'a gönderme, sesli uyarı verme, görüntüyü tam ekran yapma gibi işlemler yapabilir. Hassasiyeti 8 seviyede ve 44×36 büyüklüğündeki grid üzerinden ayarlanabilir.
Anlık Uyarı (Bildirim) Herhangi bir kamera hareket algıladığında bu olay cep telefonuna bir Anlık Uyarı (Anlık Bildirim) olarak gelebilir ve mobil telefonunuzda bunu uyarı olarak görebilirsiniz. Bu uyarıların haftanın hangi gün ve saatinde aktif olacağı bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek seçilebilir.
Kamera Caydırıcı Ayarları Kullanılan kameranın Siren, Beyaz ışık gibi caydırıcı özellikleri varsa, bu özellikler cihaz üzerinden kontrol edilebilir.
E-mail ile Bilgilendirme Alarm, Hareket, HDD Dolu, HDD Hatası, Video Kaybı veya Video Analiz (Çizgi Geçme, Bölge Koruma, Obje Kontrol, Yüz Tanıma, Kişi Algılama ve Kişi Sayma) durumlarında mail ile kullanıcıları bilgilendirir.
PTZ Tetikleme Herhangi bir kamera (PTZ olması şart değil) hareket algıladığında veya herhangi bir PIR özellikli kamera insan algıladığında; başka herhangi bir kanala bağlı PTZ kamerayı tetikleyerek o PTZ kameranın seçili bir Preset noktasına gitmesini temin edebilir. Bir kanal bu şekilde 4 farklı PTZ kamerayı ayrı ayrı tetikleyebilir.
GÖRÜNTÜ / ÇIKIŞ ÖZELLİKLERİ
Monitör Çıkışı 1 HDMI (4K çıkış çözünürlüğü) + 1 VGA
VGA Spot-out Özelliği Yok.
Gizli Kamera Evet. Bazı kameraların görüntüsü canlı izlemeye kapatılabilir ancak bu kamera kayıt yapmaya devam eder ve bu kayıt yetkili kişiler tarafından seyredilebilir.
Atlamalı (Sıralı) Gösterim (SEQ) İstenilen kameraların görüntülerini peş peşe ve istenilen süre ile atlamalı (sıralı) olarak gösterebilir.
Zoom Hem canlı gösterim hem de playback sırasında, Pencere içinde Pencere (PIP) şeklinde zoom yapılabilir.
Tam Ekran Özelliği Evet. Özellikle güvenlik elemanlarının kamera görüntülerini izlediği güvenlik odasında, bir kameranın hareket algılaması durumunda o kamera görüntüsünü ekrana "tam ekran" olarak getirir. Böylelikle güvenlik görevlileri hareket olan kamera görüntüsünü monitörde tam ekran olarak görür.
Özel Alan Perdeleme Her kanal için 4 farklı alan tanımlanarak bu alanların görülmemesi ve kaydedilmemesi sağlanabilir.
ERİŞİM ÖZELLİKLERİ
Mobil Cihaz (Telefon/Tablet) Desteği iOS (iPhone, iPad) ve Android mobil cihazlar üzerinden canlı olarak izlenebilir, playback yapılabilir, cihaz ayarları değiştirilebilir, ayrıca mobil cihaza video ve resim kaydı yapılabilir, bu kayıtlar sosyal medya uygulamaları üzerinden başkaları ile paylaşılabilir.
P2P ve DDNS Desteği Statik IP adresine ve/veya modem ayarlarına gerek olmaksızın, mobil cihaz (cep telefonu, tablet vb) veya bilgisayar üzerinden her zaman kolaylıkla erişilebilir.
IP Filtreleme Evet. İstenilen IP numaralarından cihaza erişim yasaklanabilir veya sadece belirli IP numaralarından cihaza erişime izin verilebilir.
Şifremi Unuttum (mail ile gönder) Özelliği Evet. Şifre unutulduğunda günlük master şifreyi mail adresine otomatik olarak gönderir. Ancak gönderilen bu şifre sadece aynı gün içinde ve sadece ilgili cihaz için geçerlidir, güvenlik nedeni ile başka hiçbir cihazı kontrol etmez.
RSTP (Real Streaming Protocol) Desteği Evet.
3G Modem Desteği Hayır
Kullanıcı Sayısı / Yetkileri Toplam 7 adet (1 admin ve 6 kullanıcı) ve her kullanıcının yetkileri farklı farklı ayarlanabilir.
Kilit Deseni (Unlock Pattern) Evet. Menüye giriş sırasında şifre girişi yerine bir kilit deseni çizilerek cihaza giriş yapılabilir.
SİSTEM ÖZELLİKLERİ
İşletim Sistemi Gömülü Linux
Video Sistemi PAL / NTSC
Network Saat Ayarı (NTP) / Yaz Saati Saat ayarını network üzerindeki belirli sitelerden kontrol edilir, böylelikle hep dakik çalışır. / Yaz saati uygulaması ile saatlerin otomatik olarak ileri geri alınmasını destekler.
Otomatik Bakım Evet. Cihaz her gün veya haftanın belirli gününde otomatik olarak kapanıp açılabilir.
GENEL / FİZİKİ ÖZELLİKLER
PoE (Power Over Ethernet) Evet, 8 adet PoE portlu.
USB Port Sayısı 2 adet (biri ön, diğeri arka panelde)
RS-485 Port Yok.
E-Sata Desteği (portu) Yok.
Dokunmatik Ön Panel Yok. Cihazın tüm fonksiyonları fare (mouse) ile kontrol edilebilir.
Çalışma Sıcaklığı / Nem -10°C ~ +55°C / 90% nem
Besleme / Güç 48VDC, 2A
Boyut / Ağırlık 300 x 210 x 50 mm / 1,150 gr

Etiketler: US-NVR6038, 8 Kanal, PoE, NVR, Kayıt Cihazı, kamera, DVR, güvenlik, sistemleri, kamerası