US-AHR6036 United Security H.265, 16 knl, Hibrid DVR Kayıt Cihazı

Stokta Yok US-AHR6036 United Security H.265, 16 knl, Hibrid DVR Kayıt Cihazı

Genel Özellikleri

 • Güvenliğiniz için geliştirilmis, 24 adet (16 HD Analog + 8 IP)  kamerayı destekleyen, çok yüksek kaliteli, profesyonel hibrit DVR kayıt cihazıdır.


Avantajları

 • Toplam 24 adet kamera bağlanabilir (16 adet HD analog + 8 adet IP kamera)
 • Tüm AHD, CVI, TVI, CVBS ve IP kameraları destekler.
 • IP kameralar 8Mp(4K), HD Analog kameralar ise 960x1080 piksel çözünürlük ile kayıt yapabilir.
 • "Saat Dilimleri", "Panaromik Dilim" ve "Akıllı Arama" gibi arama özellikleri ile geçmiş bir olayı kayıtlarda bulmak son derece kolaydır.
 • Kameralardan biri hareket algıladığında veya video analiz özelliklerinden biri tetiklendiğinde veya PIR özellikli kamera insan algıladığında; video çekerek buluta (Dropbox veya Google Drive) veya FTP server'a yedekleyebilir.
 • Kameralardan biri hareket algıladığında veya video analiz özelliklerinden biri tetiklendiğinde veya PIR özellikli kamera insan algıladığında; resim çekerek buluta (Dropbox veya Google Drive) veya FTP server'a veya 3 ayrı mail adresine gönderebilir.
 • Başka bir DVR'a bağlı analog kamera görüntülerine erişmek ve bu görüntüleri hard diske kaydederek yedeklemek mümkündür.
 • “Onvif” desteklidir. Onvif’i destekleyen diğer tüm IP kameralarla uyumludur.
 • Sabit IP gerektirmeyen P2P desteği sayesinde modem ayarlarına gerek olmaksızın cep telefonu üzerinden kolayca erişilebilir. Kullanıcı yetkilendirme sistemi sayesinde farklı kişilere farklı yetkiler tanımlamak mümkündür.
 • CMS yazılımı tek ekranda 4×128=512 kamera izlenebilir, menülerine ve kayıtlara ulaşılabilir.
 • Anlık Playback özelliği ile diğer kanalların görüntüleri durdurulmadan istenilen kanal, 5 dakikaya kadar geri alınabilir.
 • System Checkup özelliği ile tüm arızalar merkezi olarak takip edilebilir (bu hizmet abonelik gerektirmektedir).
 • 8Tb'a kadar Hard Diski destekler.


Kullanıldığı Yerler

 • Evler, ofisler, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, siteler ve apartmanlarda yıllar boyu güvenle kullanmak için idealdir. 


DVR Kayıt Cihazı
Model US-AHR6036 United Security, H.265, 16 knl Hibrid DVR Kayıt Cihazı
VİDEO / SES ÖZELLİKLERİ
Kamera (Kanal) Sayısı 24 Kanal (16 knl HD Analog + 8 knl IP)
Desteklediği Kamera Tipi AHD, CVI, TVI, IP ve CVBS tipi kameraları destekler.
IP Kamera Desteği Max 8 kanal.
IP Kanal Başına Bant Genişliği Her IP kanal için 4 Mbps (8 kanal için toplam 32 Mbps)
Onvif Protokol Desteği Evet. Onvif protokolünü destekleyen tüm IP kameralarla uyumludur.
PIR Dedektörlü Kamera Desteği Kamera üzerindeki PIR dedektörün (US-IPR2001 model kamerada olduğu gibi) insan hareketini algılaması durumunda istenilen kameranın kaydını başlatma, video çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) yedekleme, video çekip FTP Server'a yedekleme, resim çekip mail gönderme, resim çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) gönderme, resim çekip FTP server'a gönderme, sesli uyarı verme, görüntüyü tam ekran yapma gibi işlemler yapabilir.
PTZ Kamera Desteği Hem analog (RS485 üzerinden kontrol) hem de IP PTZ kameraları destekler.
Kablo Mesafesine Bağlı Sinyal Düzenleme Kablo mesafesine bağlı olarak kamera görüntülerinde görülen kalite düşüşlerinin önüne geçmek üzere sinyal seviyesi otomatik olarak yükseltilebilir. "Kablo Mesafeleri" kanal bazında 0-50m, 50-150m, 150-250m, 250-350m, 350-450m olarak ayarlanabilir.
Başka bir DVR veya NVR Kanalına Erişim ve Yedekleme Evet. Aynı networkte bulunan başka bir United Security DVR veya NVR'a bağlanarak o cihaza bağlı herhangi bir kamera görüntüsünü kendi ekranında gösterebilir, hard diskine kaydedebilir. Böylelikle bir kayıt cihazının kamera görüntüleri, aynı networkteki bu cihaz tarafından yedeklenmiş olur.
Video Akıllı Analiz Desteği Evet. Video analiz destekli IP kameraların Bölge Kontrol, Çizgi Geçme Kontrol, Obje Kontrol, Kişi Algolama, Yüz Algılama, Kişi Sayma, Ses Algılama, Blokaj Algılama gibi tüm fonksiyonları bu cihaz üzerinden yönetilebilir, raporlanabilir.
Ses Giriş/Çıkış 1 Kanal Giriş / 1 Kanal Çıkış
Çift Yönlü Ses Evet. Cihazın ses girişine bir mikrofon ve ses çıkışına bir hoparlör bağlanıldığında, mobil telefon veya bilgisayar üzerinden çift yönlü sesli görüşme yapılabilir.
Ses Sıkıştırma Formatı G711a
KAYIT / YEDEKLEME ÖZELLİKLERİ
Video Sıkıştırma Formatı H.265 - H.264
Kayıt Hızı / Çözünürlüğü HD Analog : 960x1080piksel@15fps, IP : 2Mp@30fps
Dinamik Kayıt Özelliği (AMR - ETR) Evet. Hard diske sürekli ama daha uzun süreli kayıt yapmasını sağlar ve kayıt gün süresini uzatarak buyük avantaj sağlar. Herhangi bir kamera hareket algıladığında o kameranın bit hızı (bant genişliği), kayıt çözünürlüğü, kare hızı (FPS), video kodlama formatı vb değerler isteğe göre değişecek şekilde ayarlanabilir. Böylelikle hareket olmadığı zamanlarda sürekli kayıt yapar fakat hard diskte çok az yer tutar. Hareket olduğunda ise daha kaliteli görüntü kaydederek hem sürekli (7/24) kayıt yapar hem de kayıt süresini en verimli şekilde kullanarak kayıt gün süresini uzatır.
AnlıkResim Çekme Evet. Belirli aralıklarla veya hareket olduğunda resim çekerek hard diske kaydeder. Bu kayıtlar daha sonra peş peşe oynatılabilir, yedeklenebilir. Bu özellik bir AnlıkResim Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıklarında faal olabilir.
Buluta (Dropbox) Video Yedekleme Evet. Herhangi bir kamera hareket algıladığında, video analiz özelliklerinden biri tetiklendiğinde veya PIR dedektör insan algıladığında; video çekip Dropbox veya Google Drive hesabına göndererek videoyu yedekleyebilir. Bu özellik maksimum 2 kanal için geçerlidir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir ve buluta MP4, Avi veya RF formatında yedekleyebilir.
Buluta (Dropbox) Resim Gönderimi Evet. Herhangi bir kamera hareket algıladığında, video analiz özelliklerinden biri tetiklendiğinde veya PIR dedektör insan algıladığında; otomatik resim çekerek Dropbox veya Google Drive hesabına gönderebilir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir.
FTP Server'a Video Yedekleme Evet. Herhangi bir kamera hareket algıladığında veya herhangi bir PIR kamera insan algıladığında; video çekerek istenilen FTP Server'a göndererek videoyu yedekleyebilir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir.
FTP Server'a Resim Gönderimi Hareket algıladığında resim çekerek FTP Server'a gönderebilir. Bu özellik bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek istenilen gün ve saat aralıkları için aktive edilebilir.
Resim Çekip Mail ile Gönderim Evet. Kamera hareket algıladığında resim çekerek 3 faklı mail adresine gönderebilir. Bu özelliğin hangi gün ve saat aralıklarında etkin olacağı seçilebilir.
Kayıt Kilitleme Evet. Önemli kayıtların otomatik silinerek kaybolmasını önlemek için, istenilen kayıt dosyaları kilitlenebilir, böylelikle cihazın otomatik üzerine yazarak silinmesi engellenebilir.
System Checkup Teknolojisi Evet. Cihazın tüm teknik sağlığı merkezi olarak özel yazılım ile takip edilir.
Otomatik Kayıt Silme Süresi Kayıtları 1 gün, 3 gün, 7 gün, 14 gün, 30 gün veya 90 gün gibi belirlenen süre sonunda otomatik olarak silebilir.
Manuel Kayıt Acil bir durumda tek tuşa basılarak istenilen kanalın kaydı başlatılabilir.
Yedekleme Formatı Cihaz üzerinden USB belleğe ve Network üzerinden bilgisayara AVI, RF ve MP4 formatlarında yedek alınabilir.
PLAYBACK OYNATMA ÖZELLİKLERİ
Playback Kanal Sayısı (aynı anda) Playback ekranında 16 kanalı birden playback oynatabilir.
Playback Hızı Normal / Hızlı oynatım: x1- x16 Yavaş oynatım: x1/2 – x1/16
Anlık Playback Evet. Bölünmüş ekranda canlı görüntüler izlenirken istenilen kamera, olduğu karede Playback oynatılabilir ve o sırada diğer kameralar canlı gösterime devam eder.
Akıllı Arama (Playback) Evet. Playback görüntü içinde istenilen bir alan seçilebilir ve bu alanda olan hareketler peş peşe oynatılabilir. Böylelikle aranan olay çok kısa sürede bulunabilir.
Aranılan Kayıtları Çabuk Bulma (Farklı Saat Dilimleri ile) Evet. Aynı kameranın Playback görüntüsünü saat dilimlerine bölerek aranılan olayın kısa sürede bulunmasını sağlar.
Uzaktan Hızlı Playback Oynatımı Evet. Normal cihazlarda network üzerinden playback oynatımı oldukça yavaştır çünkü bu oynatım sırasında görüntü sadece hard diske kayıtlı Ana Akış olarak gelir. Halbuki United Security'nin bu cihazı hard diske hem Ana Akış hem de Alt Akış olarak kayıt yapabilir ve network üzerinden playback oynatılırken Alt Akış seçimi yapılarak son derece hızlı playback yapılabilir.
Ayraç Özelliği Evet. Herhangi bir canlı veya kayıtlı görüntü üzerinde istenilen an belirli bir isim ile kaydedilebilir, diğer bir ifade ile buraya bir ayraç konulabilir. isim verilerek bu an o isim altına kaydedilebilir. Daha sonra o olay verilen isim ile çağrılabilir.
USB Oynatma Evet. Cihazın USB portuna takılan bir USB belleğin içinde bulunan yedeklenmiş video dosyaları görülebilir ve bu dosyalar kayıt cihazına bağlı monitörde oynatılabilir.
Panoramik Dilim Evet. Kayıtları ay gün, saat ve dakika bazında aynı ekranda küçük resim dosyaları şeklinde göstererek aranan kayda erişimi çok kolaylaştırır.
HARD DİSK DESTEĞİ
HDD Adedi ve Kapasitesi 1 adet 8Tb (sadece güvenlik cihazları için üretilen hard diskler kullanınız)
HDD Kayıt Yedekleme Yok.
S.M.A.R.T. (SMART) Özelliği Evet. Cihaza bağlı hard disklerin tüm teknik detayları görülebilir, sıcaklığı izlenebilir ve hard disklerin teskleri yapılabilir.
ALARM / BİLDİRİM ÖZELLİKLERİ
Alarm Sensör Giriş/Çıkış (I/O) Yok.
Hareket Algılama Özelliği Hareket algıladığında istenilen kameranın kaydını başlatma, video çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) yedekleme, video çekip FTP Server'a yedekleme, resim çekip mail gönderme, resim çekip buluta (Dropbox veya Google Drive) gönderme, resim çekip FTP server'a gönderme, sesli uyarı verme, görüntüyü tam ekran yapma gibi işlemler yapabilir. Hassasiyeti 8 seviyede ve 44×36 büyüklüğündeki grid üzerinden ayarlanabilir.
Anlık Uyarı (Bildirim) Herhangi bir kamera hareket algıladığında bu olay cep telefonuna bir Anlık Uyarı (Anlık Bildirim) olarak gelebilir ve mobil telefonunuzda bunu uyarı olarak görebilirsiniz. Bu uyarıların haftanın hangi gün ve saatinde aktif olacağı bir Alarm Takvimi üzerinden işaretlenerek seçilebilir.
E-mail ile Bilgilendirme Alarm, Hareket, HDD Dolu, HDD Hatası, Video Kaybı veya Video Analiz (Çizgi Geçme, Bölge Koruma, Obje Kontrol, Yüz Tanıma, Kişi Algılama ve Kişi Sayma) durumlarında mail ile kullanıcıları bilgilendirir.
Kamera Caydırıcı Ayarları Kullanılan kameranın Siren, Beyaz ışık gibi caydırıcı özellikleri varsa, bu özellikler cihaz üzerinden kontrol edilebilir.
PTZ Tetikleme Herhangi bir kamera (PTZ olması şart değil) hareket algıladığında veya herhangi bir PIR özellikli kamera insan algıladığında; başka herhangi bir kanala bağlı PTZ kamerayı tetikleyerek o PTZ kameranın seçili bir Preset noktasına gitmesini temin edebilir. Bir kanal bu şekilde 4 farklı PTZ kamerayı ayrı ayrı tetikleyebilir.
GÖRÜNTÜ / ÇIKIŞ ÖZELLİKLERİ
Monitör Çıkışı 1 HDMI ve 1 VGA
VGA Spot-out Özelliği Yok.
Gizli Kamera Evet. Bazı kameraların görüntüsü canlı izlemeye kapatılabilir ancak bu kamera kayıt yapmaya devam eder ve bu kayıt yetkili kişiler tarafından seyredilebilir.
Atlamalı (Sıralı) Gösterim (SEQ) İstenilen kameraların görüntülerini peş peşe ve istenilen süre ile atlamalı (sıralı) olarak gösterebilir.
Zoom Hem canlı gösterim hem de playback sırasında, Pencere içinde Pencere (PIP) şeklinde zoom yapılabilir.
Tam Ekran Özelliği Evet. Özellikle güvenlik elemanlarının kamera görüntülerini izlediği güvenlik odasında, bir kameranın hareket algılaması durumunda o kamera görüntüsünü ekrana "tam ekran" olarak getirir. Böylelikle güvenlik görevlileri hareket olan kamera görüntüsünü monitörde tam ekran olarak görür.
ERİŞİM ÖZELLİKLERİ
Mobil Cihaz (Telefon/Tablet) Desteği iOS (iPhone, iPad) ve Android mobil cihazlar üzerinden canlı olarak izlenebilir, playback yapılabilir, cihaz ayarları değiştirilebilir, ayrıca mobil cihaza video ve resim kaydı yapılabilir, bu kayıtlar sosyal medya uygulamaları üzerinden başkaları ile paylaşılabilir.
P2P ve DDNS Desteği Statik IP adresine ve/veya modem ayarlarına gerek olmaksızın, mobil cihaz (cep telefonu, tablet vb) veya bilgisayar üzerinden her zaman kolaylıkla erişilebilir.
IP Filtreleme Evet. İstenilen IP numaralarından cihaza erişim yasaklanabilir veya sadece belirli IP numaralarından cihaza erişime izin verilebilir.
Şifremi Unuttum (mail ile gönder) Özelliği Evet. Şifre unutulduğunda günlük master şifreyi mail adresine otomatik olarak gönderir. Ancak gönderilen bu şifre sadece aynı gün içinde ve sadece ilgili cihaz için geçerlidir, güvenlik nedeni ile başka hiçbir cihazı kontrol etmez.
3G Modem Desteği İnternetin olmadığı yerlerde "3G modem" üzerinden iletişim sağlar.
RTSP (Real Streaming Protocol) Desteği Evet.
Kullanıcı Sayısı / Yetkileri Toplam 7 adet (1 admin ve 6 kullanıcı) ve her kullanıcının yetkileri farklı farklı ayarlanabilir.
Kilit Deseni (Unlock Pattern) Evet. Menüye giriş sırasında şifre girişi yerine bir kilit deseni çizilerek cihaza giriş yapılabilir.
SİSTEM ÖZELLİKLERİ
İşletim Sistemi Gömülü Linux
Video Sistemi PAL / NTSC
Network Saat Ayarı (NTP) / Yaz Saati Saat ayarını network üzerindeki belirli sitelerden kontrol edilir, böylelikle hep dakik çalışır. / Yaz saati uygulaması ile saatlerin otomatik olarak ileri geri alınmasını destekler.
Otomatik Bakım Evet. Cihaz her gün veya haftanın belirli gününde otomatik olarak kapanıp açılabilir.
Özel Alan perdeleme Her kanal için 4 farklı alan tanımlanarak bu alanların görülmemesi ve kaydedilmemesi sağlanabilir.
Kamera Menülerini Kontrol (UTC) Özelliği Cihaza bağlı tüm HD Analog kameraların menülerine kayıt cihazının menüsü üzerinden girilebilir, kamera ayarları uzaktan değiştirilebilir (kameraların da UTC özelliğini desteklemesi gerekir).
GENEL / FİZİKİ ÖZELLİKLER
USB Port Sayısı 2 adet (her ikisi de arka panelde)
RS-485 Port Evet.
Dokunmatik Ön Panel Yok. Cihazın tüm fonksiyonları fare (mouse) ile kontrol edilebilir.
Çalışma Sıcaklığı / Nem -10°C ~ +55°C / 90% nem
Besleme / Güç 12VDC, 2A
Boyut / Ağırlık 300 x 210 x 50 mm / 1,150 gr

Etiketler: US-AHR6036 United Security H.265, 16 knl, Hibrid DVR Kayıt Cihazı