Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Özel bilgileriniz ve güvenliğiniz bizim için en öncelikli sıradaki konudur.

United Security’yi kullanarak çekeceğiniz resimleri, kaydedeceğiniz, görüntüleyeceğiniz, yayınlayacağınız veya başkaları ile paylaşacağınız videoları, bizim sizinle ilgili topladığımız kişisel verileri, videoları veya verileri (bunların tümü bundan sonra “İçerik” olarak adlandırılacaktır) nasıl kullanacağımızı açıklamak için işbu Gizlilik Politikası’nı oluşturduk.

Videolarınızı, resimlerinizi veya sesinizi kaydetmek, saklamak veya başkaları ile paylaşmak için kullandığınız United Security uygulamamız veya hizmetlerimizle ilgili olarak önemli noktaları açıklamak üzere işbu Gizlilik Politikası’nı oluşturduk.

United Security ekibi, güvenlik kameralarınızı mobil telefonunuz üzerinden kolaylıkla izlemek için sizlere gelişmiş bir video izleme uygulaması sunmaktadır. United Security olarak, zorunlu olmadığımız sürece sizlerin özel bilgilerini talep etmeyeceğimizden emin olabilirsiniz. Sistemin yürütülmesi ile ilgili programlama zorunlulukları, kanuni zorunluluklar veya ürün geliştirmek için gerekli durumlar haricinde sizin özel bilgilerinizi hiçbir şekilde depolamayacağımızdan ve paylaşmayacağımızdan emin olabilirsiniz. Şirketimiz, hizmetlerimizle bağlantılı verileriniz üzerindeki kontrolümüz ve uygulamalarımızla ilgili olarak sizlere karşı tam bir şeffaflık içinde olacaktır.

Kişisel Bilgiler ve İçerik

Biz sadece sizin giriş yaptığınız veya servislerimize yüklediğiniz kişisel verilerinizi elde edebilir ve saklayabiliriz. Kişisel veriler ve içerikler aşağıdakilerle sınırlı olmamakla birlikte şu verileri içerebilir:

·       Girilmesini istediğimiz kamera lokasyonları ve adları ki bunları siz istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

·       Biometrik veriler (örneğin parmak izi, yüz tanıma vb) ki bunları kendi rızanız ile tanımlayabilirsiniz.

·       Cihazlarımızı ve hizmetlerimizi nasıl yapılandırdığınıza bağlı olarak kaydedilen veya işlenen video, ses ve görüntü sinyalleri. Bunlar, United Security’nin size gönderdiği bildirimleri, görüntüleri veya olayları ve hareketleri teşhis etmek için kullanılan veri analizlerini de içerebilir. Eğer kayıt özelliğin etkinleştirirseniz, cihazlarımızı veya hizmetlerimizi kullandığınız sürece cihazınızdan alınan sesleri ve videoları alabilir işleyebilir ve saklayabiliriz.

·       Cihazlarımızı ve hizmetlerimizi kullanarak içeriği saklayabilir ve başkaları ile paylaşmayı da seçebilirsiniz. Biz, hizmetlerimizin yürütülebilmesi veya geliştirilebilmesi için gerekli içeriği ve bilgileri de toplayıp saklayabiliriz.

·       Biz aynı zamanda, hizmetlerimizin sizin ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılaması, sistem güvenliğinin arttırılması, networkümüzün ve hizmetlerimizin etkinleştirilmesi, bunların değiştirilmesi, yenilenmesi ve düzenlenmesi, yeni araçların geliştirilmesi için de bu kişisel verileri ve içerikleri toplayabilir ve saklayabiliriz. Ancak hiçbir kimse, sizin rızanız ve bilginiz olmaksızın size özel videolarınıza erişemeyecek ve izlemeyecektir.

 

Üçüncü partilerden aldığımız bilgiler ve çerezler

United Security, kullandığınız cihazlarla ve sizlere verdiğimiz hizmetlerle ilişkili olarak, üçüncü partilerden bilgi veya hizmetler alabilir, bunları saklayabilir veya cihaz ve hizmetlerimiz ile kullanımınıza sunabilir. Bu bilgi ve hizmetler genel olarak uygulamanın ve hizmetlerimizin kullanımının ve performansının izlenmesi ile ilişkilidir. United Security sizin bilgilerinizi sadece yukarıda belirtilen amaç için üçüncü partilerle paylaşabilir. Buna ilave olarak, United Security ile kişisel bilgileri paylaşan üçüncü parti uygulamalar kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bu durumda bu tür uygulamaların Gizlilik Politikalarını okumanızı, böylelikle paylaşım uygulamalarını anlamanızı hatırlatırız. Biz aynı zamanda, kullanıcıları belirlemek için çerezler de kullanabiliriz.

 

Daima Kontrollüsünüz

Şundan emin olunuz ki, kişisel verilerinizin ve içeriklerinizin paylaşılmasına karar veren tek kişi sizsiniz. Partnerlerimize veya yukarıda belirtildiği şekilde ortak çalışılan üçüncü taraflara, kişi özelinde olmayan bütünsel bilgiler verilse dahi, sizin kişisel verileriniz hiçbir kişiye üçüncü kişi veya kuruluşlara kiraya verilmemekte ve satılmamaktadır. Cihazlarımızın ve hizmetlerimizin fabrika çıkış ayarlarına göre, tüm kişisel veriler sadece sizin United Security hizmet platformlarında yarattığınız veya katıldığınız özel grupta bulunan kişiler tarafından görülebilir. Hizmetlerin bir özelliği olarak ayarları istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. United Security sizin kişisel bilgilerinizi ve içeriklerinizi sadece bu Gizlilik Politikasında tanımlandığı şekilde paylaşabilir. Ancak United Security kanuni zorunluluklar veya bağlı bulunan yerel veya ulusal otoritelerin talepleri üzerine de bu bilgileri paylaşmak zorunda kalabilir.

 

Benimle ilgili kişisel veriler güvenli mi?

United Security servisleri üzerindeki bilgileriniz sizin kullanıcı adınız ve şifreniz ile korunmaktadır. Şifrenizi yüksek güvenlik sağlayacak şekilde özenle seçmenizi öneririz. Yetkisiz kişilerin hesabınıza ve kişisel bilgilerinize erişimini engellemek için, United Security hizmetlerine bağlanmak için kullandığınız bilgisayarınızı veya mobil cihazlarınızı sadece emin olduğunuz ve güvendiğiniz kişilerin sınırlı kullanımına açmanızı öneririz. United Security, kişisel verilerin ve içeriklerin fiziki ve elektronik ortamlarda usulüne uygun olarak gizli tutulması konusunda elinden gelen tüm çabayı gösterecektir.

Bu açıklamanın güncellenmesi

United Security, www.unitedsecurity.com.tr web sitesinde yayınlayarak veya bu belgeyi güncelleyerek işbu Gizlilik Poltikasını değiştirebilir, yenileyebilir. Yapılan değişiklikleri öğrenebilmeniz için lütfen bu kanalları sık sık kontrol ediniz.